Hogyan úszod meg legolcsóbban a napvédelmet?

Túra, kerékpározás, kültéri sportok és munkák esetében elengedhetetlen a megfelelő védelem a napsugárzás ellen. A különböző szerkók a bőrre barnulva egyszerűen hülyén néznek ki, ha a bőrrák nem, ez talán elég meggyőző érv.

Öltözködés

A legolcsóbb és leghatékonyabb megoldás ruházattal védeni a bőrünket. A megfelelő öltözék hatóideje végtelen, öltözködni meg úgyis kell, ezért ha muszáj napra menni, az atléta, a fedetlen fej és a rövidnadrág bizony mind alkalmatlan viselet.

A megfelelő és hatékony ruházat:

Sűrű szövésű, világos pamut, ami mindenhol fedi a testet, tehát hosszú ujj, hosszú szár (ing, póló, ingruha). A fejfedés is rendkívül fontos, egy nagy szalmakalap, vagy egy siltes sapka nem csak a fejet, de enyhe mértékben a szemeket és az arcot is védi a közvetlen napsugárzástól. Fürdéshez például egy fehér garbó is tökéletes.

Vannak napvédelemre fejlesztett technikai szövetekből készült ruhák, ezek UV-sugárzással nyújtott védelmét UPF-fel jelölik:

  • 15-24 – Jó – átengedett sugárzás: 6.7-4.2 %
  • 25-39 – Nagyon jó – átengedett sugárzás: 4.1-2.6%
  • 39-50+ – Kiváló – átengedett sugárzás: kevesebb mint 2,5%

A tarkó!!!

Nagyon kell rá figyelni, sokszor kimarad, pedig rendesen tűzi a nap. Felhajtott gallér, tarkóvédővel szerelt szafarikalap, garbó, könnyű kendő., vagy itt jönnek képbe a napvédő krémek.

Arc és naptej

Extrém esetben simán felvennék egy fehér kámzsát az arcomra, de ez nem mindig életszerű, így oda maradnak a fényvédő krémek, amelyek egy ilyen kis felületen már sokkal költséghatékonyabban alkalmazhatók, mintha mindenhova ezeket kennénk naphosszat.

Fizikai és kémiai védelem

A fizikai (ásványi, általában cink-oxid és titán-oxid keverékek) védelmi mechanizmussal működő krémek azok, amelyek ronda fehér maszkként maradnak a bőrön, cserébe tartósak és a bőrt sem érzékenyítik, kis valószínűséggel okoznak allergiás reakciót, érdemes ezeket választani, ha a funkció az elsődleges szempont.

A kémiai védelmet nyújtó szerek felszívódnak, ezért nem látszanak, cserébe okozhatnak allergiás reakciót.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

TB-tartozás rendezése lépésről lépésre – így kérhetsz részletfizetést

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a tb-t és a fennálló tartozás kifizetése is nehézséget okoz?

Mennyi lesz a nyugdíj a Nők 40 után? Ezt jelenti a valorizációs szorzók emelkedése

A valorizációs szorzók idén 13,3%-kal emelkedtek, ami érezhetően növeli a nyugdíj összegét.

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?