Szivargyújtós fűtés az autóba: olcsó, de mit tud valójában?

A szivargyújtóval működő autós fűtés elvileg egy gombnyomással, szinte azonnal felfűti az autót. De nemcsak erre használható. Páramentesíti az ablakot, a nyári hőségben pedig ventillátorként funkcionál és hideg levegőt fújva teszi elviselhetővé az autóban a klímát. Ha azt nézzük, hogy elvileg mennyi mindenre használható egy szivargyújtóra csatlakoztatható fűtés és ahhoz képest már 4-500 forintért hozzá lehet jutni, szuper vételnek tűnik elsőre. Utána jártunk, hogy mit tud valójában a szivargyújtós fűtés autóba szerelhető szerkezet és megéri-e megvenni? Pro és kontra lista következik.

Mit tud a szivargyújtós fűtés autóba?

Hideg téli reggeleken, amikor nem szeretnénk hideg autóval elindulni, akkor ez a 200 wattos, szivargyújtóra csatlakoztatható autó fűtő szerkezet bekapcsolás után egyből felfűti a levegőt az autóban. Emellett pedig az ablakok párásodását is megszünteti. Ezzel elkerülhető a fagyoskodás, amíg a rendes fűtés beindul.

Nem foglal nagy helyet, mindegyik autó típussal kompatibilis és a műszerfalra rögzíthető. Attól függően, hogy milyen hosszúságú a tápkábel, a hátsó utastér befűtésére is alkalmas a szivargyújtós fűtés autóba.

Szivargyújtós fűtés autóba: kinek, mikor lehet jó?

Összevetve azokat a véleményeket, amelyek elérhetők azzal kapcsolatban, hogy kinél hogyan szuperál a szivargyújtós fűtés, a legtöbben az alábbi előnyöket emelik ki:

  • Amikor reggel beülnek a hideg autóba, hamarabb melegíti be az autót, amíg beindul az autó fűtés
  • Ha valami miatt nem működik az autó fűtése, ez egy használható átmeneti megoldás, mégha nem is olyan erősségű, mint az autó rendes fűtése
  • Nagyterű autóknál, amelyek 7-9 személyesek a hátsó rész nehezen fűthető be, ezért kiegészítő fűtéshez nagyon jól jön a szivargyújtós fűtés autóba.
párás és havas autó ablaküveg

Mi az, ami miatt felesleges pénzkidobás lehet a szivargyújtós fűtés autóba?

Ebben a videóban lépésről lépésre bemutatják a szivargyújtós fűtés beüzemelését, majd a fűtő funkció működését és azt is láthatjuk, hogy mennyi idő alatt fújja le a párát az ablakról. A tesztben egy átlagos, 4000 forintért kapható, 200 wattos termék szerepel.

A tesztelő az alábbiak miatt nem ajánlja ezt a készüléket:

  • A fűtést valóban egy gombnyomással be lehet rajta üzemelni, és fújja is e meleg levegőt a készülék, de ahhoz nem elég nagy a teljesítménye, hogy befűtse az autót.
  • Az ablakról ugyan leszedi a párát, de szintén nagyon sok időbe telik, mire párátlanít. Ráadásul nem csak a lassúság a probléma, hanem a készüléket oda kell tartani az ablaküveghez és végig kell járatni az üveg előtt, ami szintén elég körülményes.
  • A ventilláció funkció is lassan működik.
  • A tesztelő szerint olyan a készülék, mint egy hajszárító egyes fokozaton.
  • Olcsó kinézetű és érzetű kivitelezés, egy másik helyen úgy véleményezték, hogy gyenge a kidolgozottsága és a szerkezet minősége is.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

A forgalomból is kivonhatják az autót, ha ez a 2 tartozék nincs nálad: a kötelező felszerelések listája

Nem túlzás azt állítani, hogy az autó kötelező tartozékai nélkül ma már ki sem szabadna gurulni a garázsból. Ráadásul van két olyan cucc, ami nélkül nemcsak hogy bírságra számíthatsz, de szélsőséges esetben akár a forgalomból is kivonhatják az autódat.

Eláraszt a parlagfű? Intézkedik a hatóság, ha itt jelented be

Ne csak bosszankodj: létezik egy egyszerű bejelentés, amivel hatósági intézkedést kérhetsz.

Hogyan lesz újra puha a törölköző? Ezt tedd vele, hogy megint lágy és selymes legyen

Ezekkel az egyszerű házi praktikákkal újra pihe-puhák lesznek a törölközők.

Jódtabletta sugárzás ellen: elővigyázatosság vagy életveszélyes hülyeség? Ezt mondja a sugárvédelmi szakértő

Jódra a szervezetünknek szüksége van, de nem mindegy, hogy azt milyen mennyiségben fogyasztjuk....