Nem kell kifizetni a parkolási büntetést ebben az esetben, sokan nem ismerik ezt a kitételt

Kivel ne fordult volna már elő, hogy elfelejtette elindítani a parkolást? E sorok írója rendszerint sms-sel parkol, és bizony előfordul, hogy ezt csak néhány perccel azután teszi meg, hogy már leparkolt, sőt időnként ki is megy a fejéből. Ilyenkor van, hogy az ember megússza, mert éppen nem jár arra a parkolási ellenőr, de olyan is szokott lenni, hogy bizony megkapja a maga mikuláscsomagját. Na, és van egy köztes eset, amikor a megoldás a parkolási bírság be nem fizetése.

Mikor lehetséges a parkolási bírság be nem fizetése?

Nemrégiben esett meg velem ez a különös történet: amit most leírok, annak egyetlen eleme sem kitalált. Két kisgyerekemmel kitaláltuk, hogy kimegyünk a játszótérre. Autóval mentünk, hátul a két kölyök, csomagtartóban műanyag kismotor, bicikli, felszerelkezve uzsonnával, ruhákkal, kulacsokkal és ki tudja még mennyi hacacáréval. Megérkeztünk, viszonylag jó parkolóhelyet találtunk, aminek nagyon meg is örültünk. A nagyobbik kiszáll, már sürget, hogy adjam a biciklit, én közben a kicsit próbálom kiműteni az extra biztonságos, menetiránynak háttal beszerelt üléséből anélkül, hogy fennakadjon a fejem az ajtónyílásban. Sikerül, akkor meg a kismotor, sapka, sál, hátizsák, minden megvan, már mennek is előre, én meg kiabálva szaladok utánuk, kezemben a táskámmal, hogy maradjanak a járdán belül, mert futópálya van itt meg autók is jöhetnek.

Jó, bent vagyunk a játszótéren, óriási kő gördül le rólam, amit egy megnyugodott sóhajtásban fejezek ki. Eltelik pár perc, valami motoszkálni kezd. Nem indítottam el a parkolást. Gyorsan küldöm az sms-t. Oké, siker. Jó másfél óra múlva végzünk, csapzottan megyünk vissza az autóhoz. Hát nem ott vár a mikulácscsomag a szélvédőn? A büdös francba, inkább ne küldtem volna az sms-t, most duplán fizetek. Mérgesen tépem föl a zacskót, és akkor látom: az ellenőrzés és az sms-em közt csak 4 perc telt el. Hoppá, van erre valami szabály, nem? Naná! Ha kevesebb, mint 5 perc a különbség, nem kell megfizetni a büntetést! (Igazából ez nem is büntetés amúgy, hanem pótdíj.) Hazaérek, már írom is diadalmasan az emailt, csatolom az sms képernyőfotóját, három nap és jön is a válasz: győztünk, nem kell fizetni.

Így kell megírni a panaszt
Így kell megírni a panaszt

A lényeg tehát.

Amennyiben az ember megfizette a parkolási díjat - akár sms-ben, akár alkalmazásban, akár parkolóóra útján -, mégis kapott pótdíjfizetési felszólítást, akkor a türelmi idő szabálya alkalmazandó. Vagyis, ha kevesebb mint 5 perc telt el az ellenőrzés és a fizetés között, akkor rendben van a parkolási bírság be nem fizetése (vagyis nem kell pótdíjat fizetni).

Fontos azonban, hogy ilyenkor feltétlenül írjunk emailt, vagy ha erre nincs módunk, hívjuk telefonon a parkolási ügyfélszolgálatot! Ezek az elérhetőségek mindig rajta vannak a felszólításon. A panaszban ne felejtsük feltüntetni a hivatkozási számot, amely szintén mindig megtalálható a papíron.

Büntetésmentes parkolást kívánunk!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ketyeg az óra: három fontos változásra figyelmeztet a NAV

Gépjárműadó, globális minimumadó és új vámszabály.

Sokáig újszerű marad a műfogsor, ha ezzel a módszerrel tisztítod minden nap

A műfogsor tisztítása nemcsak a kellemetlen lehelet megelőzése miatt fontos, hanem azért is,...

„Még 22 hónap van hátra, de ő már az exem!” – Csapdába esett a magyar lány a közös telefonszámla miatt

Szakítottál az exeddel, de a közös telefonszámlát még 22 hónapig te fizeted? A hűségidő felmondása kész anyagi csőd is lehet.

Nyáresti sörözés a strandon: te tudod, mennyi idő alatt ürül ki az alkohol egyetlen pohár után?

Megérkezett a kánikula így rettentően fontos a hidratálás. Azonban ezt nem az alkoholra értjük. Egy kellemes nyár esti sörözés után sem éri meg hazavezetni.

Súlyos bírságot kaphatsz, ha így tárolod a roncsautódat – inkább add el, mutatjuk a lehetőségeket

A roncsautó felvásárlás Budapest területén sokszor egyszerűbb és olcsóbb, mint megvárni a hatósági intézkedést.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat