A 100 borítékos kihívás: hogyan spórolhatsz meg félmillió forintot egyszerűen?

Ismerős a helyzet, amikor hónap végén már csak számolgatod a forintokat, és azt kívánod, bárcsak lenne egy varázstrükk a spórolásra? A jó hír az, hogy van egy egyszerű és játékos módszer, amivel akár félmillió forintot is megspórolhatsz egy bizonyos idő alatt. Cikkünkben mutatjuk a 100 borítékos kihívás részleteit, tehát egy trükköt arra, hogy hogyan tegyünk félre pénzt hatékonyan.

Mi is az a 100 borítékos kihívás?

A módszer lényege tényleg pofonegyszerű: fogj 100 darab borítékot, és számozd be őket 1-től 100-ig. Minden borítékba az adott sorszám százszorosát kell hogy elhelyezd forintban: tehát például a 7-es borítékba 700 forintot, a 73-asba 7300 forintot. Ha végigcsinálod mind a 100 napot, a végén 505 000 forint lesz a zsebedben.

Hogyan tegyünk félre pénzt ezzel a módszerrel?

A kihívás egyik legjobb része, hogy bármilyen tempóban csinálhatod. Ha nem tudsz minden nap pénzt félretenni, az sem baj – csináld heti háromszor, vagy amikor épp belefér. Lehet, hogy nem 100 nap alatt lesz meg a félmillió, hanem 200 nap alatt. De a lényeg nem a tempó, hanem az állandóság. Mert minden forint, amit félreteszel, közelebb visz a célodhoz.

Egy férfi aprópénzt tesz félre egy befőttesüvegbe.

Lehet kisebb tételekben is félretenni. Ha minden sorszámhoz csak tíz forintos szorzót rendelünk, akkor is a 100 nap leteltével 50500 forintot gyűjthetünk össze. Kicsit több mint három hónap alatt pedig nem is olyan rossz körülbelül ötvenezer forintot félretenni. Ha például már most tavasszal nekiállunk a spórolásnak (a kicsit könnyebben tartható tízes szorzó alapján), akkor karácsony környékére összegyűlik annyi pénz, amiből akár külföldre is kiruccanhatunk egy karácsonyi vásárra.

A borítékokat nem is muszáj szó szerint használni. Elég egyetlen boríték és egy napló, vagy egy mobilos jegyzet, ahol vezeted, melyik nap mennyit tettél félre. Akár egy külön bankszámlát is nyithatsz, és ott gyűjtheted a megtakarítást. A legfontosabb, hogy rögzítsd, hogy melyik “borítékot” húztad aznap, és annak megfelelő összeget tegyél félre.

Mennyire működik ez a valóságban?

Aki már kipróbálta arról számolt be, hogy meglepően jól, úgy, hogy nem is tartotta be szigorúan a napi rutint. A rendszeres félretétel és a játékosság kombinációja annyira motiváló, hogy szinte észre sem veszed, mennyi pénzt kuporgattál össze.

Ha van még kérdésed a spórolással kapcsolatosan, akkor keresd bátran kollégánkat az ingyenesen elérhető Ügyfélszolgálatunkon!

Értelemszerűen, ha szigorúan követed a 100 borítékos kihívás szabályrendszerét, akkor a 100-as számhoz közeledve – mivel ott nagyobb összegekről van szó – egyre nehezebb lesz a félretétel. Ezért érdemes a számokat megkeverni, hogy rövid időintervallumon belül (példéul egy hét alatt) ne kelljen több tízezer forintnak megfelelő pénzösszeget „megspórolni”. A számok megkeverésén kívül megoldás lehet az is, hogy széthúzzuk a spórolással eltöltött időintervallumot, tehát nem teszünk a „borítékba” minden nap pénzt, csak amikor módunkban áll.

Malacpersely.

A borítékokat nem is muszáj szó szerint használni. Elég egyetlen boríték és egy napló, vagy egy mobilos jegyzet, ahol vezeted, melyik nap mennyit tettél félre. Akár egy külön bankszámlát is nyithatsz, és ott gyűjtheted a megtakarítást. A legfontosabb, hogy rögzítsd, hogy melyik “borítékot” húztad aznap, és annak megfelelő összeget tegyél félre.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?

Évente kérhetik a nyugdíjasok a 15.000-50.000 forintot: ki és hogyan igényelheti az egyszeri segélyt?

Egy váratlan betegség, a gyógyszerköltségek emelkedése vagy akár a közüzemi számlák befizetése is komoly terhet jelenthet egy kisnyugdíjas számára.

Ezekre a kedvezményekre jogosultak a Yettelnél az egyedülálló szülők: 0 forintos percdíjat is adnak

Az egyszülős kártya egy másik hasznos eszköz, amely jelentős kedvezményeket biztosít az egyedülálló szülők számára.