A legolcsóbb szárítógép-illatosító házilag: így sokáig illatos marad a ruha

Azt hiszed, a frissen mosott ruha illata csak addig tart, amíg elhagyja a mosógépet? Hát, nem egészen! Ha te is azok közé tartozol, akik imádják, ha a ruhák nemcsak tiszták, de még napok múlva is olyan illatot árasztanak, mintha egy tavaszi réten hemperegtél volna bennük, akkor itt a megoldás. A legtutibb szárítógép illatosító házilag készül – ráadásul fillérekből!

A TikTok-mágia: vattakorong és öblítő

Az internet népe (na jó, a TikTok) ismét nagyot alkotott: egy zseniális videóban valaki fogott néhány vattakorongot, beáztatta őket öblítőbe, majd beledobta a szárítógép szöszfogó rekeszébe. Az eredmény? Kipróbáltam, és tényleg működik!  A ruhák olyan illatosak lettek, hogy mindenki megjegyezte! Először kicsit szkeptikus voltam, hogy egy ilyen apró trükk tényleg képes-e hosszú ideig illatosan tartani a ruhákat, de az eredmény magáért beszél. Nemcsak az illat lett erőteljesebb és tartósabb, de még a szárítógép dobja is kellemesen friss lett tőle. Legalábbis illatügyileg. Tartós, egyszerű és szinte semmibe sem kerül, hiszen öblítő úgyis van otthon. 

szárítógép szöszfogója tele porral és kosszal

Illatos zokni? Igen, tényleg!

Ha valamiért idegenkedsz attól, hogy vattakorongokat dobálj a gépbe, próbáld ki ezt: fogj egy régi (tiszta!) zoknit, töltsd meg pár evőkanál szódabikarbónával és egy-két csepp illóolajjal, majd kösd be a végét. Dobj egyet a szárítógépbe a ruhák mellé, és élvezd, ahogy az illatok szétáradnak! Nemcsak olcsó, de még a szárítógépben keletkező kellemetlen szagokat is semlegesíti. A szódabikarbóna remek szagtalanító, az illóolaj pedig gondoskodik az extra frissességről, és kedvedre kombinálhatad, hogy mikor milyen illatra vágysz igazán. 

Alufóliagolyó: a titkos fegyver (ha jól csinálod)

Lehet, hogy nem közvetlenül az illatosításhoz kapcsolódik, de ha már trükközünk a szárítógéppel, érdemes megemlíteni az alufóliagolyót is. Fogj egy darab alufóliát, formázz belőle egy teniszlabda méretű golyót, és dobj belőle kettőt-hármat a ruhák közé. Ez segít csökkenteni a statikus elektromosságot, és a ruhák nem tapadnak egymáshoz vagy hozzád, amikor kiveszed őket. Viszont nagyon fontos, hogy a golyókat jól összegyúrd, hogy biztosan sima felületűek legyenek. Ha nem elég szorosak és simák, a ruhák beleakadhatnak, és senki sem szeretne egy gyanús lyukat találni a kedvenc pólóján. Szóval, gyúrd, formázd, lapogasd, és csak akkor tedd a gépbe, ha már tényleg labdaszerű. 

Több házi praktikát olvasnál? Írd meg ügyfélszolgálatunknak, mire vagy kíváncsi! Két napon belül válaszolunk.

Nem kell drága illatpárna, ha van egy kis kreativitásod

Persze, vehetsz bolti illatosító lapokat is, amiket a szárítógépbe kell dobni, de minek költenél, ha otthon is elkészítheted? Egy darab textildarabot (például egy régi pólót) itass át egy kevés öblítővel, hagyd megszáradni, és ezt használd újra és újra. A hatás ugyanaz, de az ár töredéke!

Ha pedig extra luxusra vágysz, csepegtess egy kis levendula- vagy citrusos illóolajat egy pamutkendőre, és azt dobd a ruhák mellé. Ez különösen akkor jön jól, ha nem szereted az öblítők erős illatát, de mégis szeretnél valami frissességet a ruháidba csempészni.

Szárítógép illatosító házilag, ami tényleg működik!

A ruhák illatosítása tehát nem rakétatudomány és egyáltalán nem kell drága bolti megoldásokra költened. Egy kis leleményességgel a legolcsóbb trükkök is csodát művelnek, így a ruháid hosszú ideig frissen és illatosan maradnak, és közben még a pénztárcád is boldog lesz! Plusz, ha valaha azon gondolkodtál, vajon a TikTokon terjedő háztartási tippek tényleg működnek-e, akkor itt egy biztos válasz: ez az egyik, ami igen!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?

Évente kérhetik a nyugdíjasok a 15.000-50.000 forintot: ki és hogyan igényelheti az egyszeri segélyt?

Egy váratlan betegség, a gyógyszerköltségek emelkedése vagy akár a közüzemi számlák befizetése is komoly terhet jelenthet egy kisnyugdíjas számára.

Ezekre a kedvezményekre jogosultak a Yettelnél az egyedülálló szülők: 0 forintos percdíjat is adnak

Az egyszülős kártya egy másik hasznos eszköz, amely jelentős kedvezményeket biztosít az egyedülálló szülők számára.

Maradék sonkából készül a legfinomabb pástétom: 3 gyors recept, amihez minden van otthon

A húsvéti sonkából nincs kis adag, rendszerint mindig marad főtt sonka. Jó hír,...