Vasárnapi kvíz: mennyibe került 35 éve egy liter benzin és egy buszjegy?

Ma már annyira drága az élet, hogy csak kapkodjuk a fejünket. Nem volt ez mindig így, 35 ével ezelőtt még sokkal könnyebb volt megélni. Te mennyire emlékszel az akkori árakra? Teszteld a tudásod ezzel a mai kvízünkkel! Indulhat a játék?

/9

Kvíz: Mennyibe került 35 éve?

1 / 9

Ami miatt mindig fáj a fejünk: mennyibe került 1 liter 95-ös benzin?

2 / 9

Mennyi volt 1 liter 2,8-as tej?

3 / 9

II. osztályon utaztál 200 km-t. Ennyit fizettél a vonatjegyért:

4 / 9

Térjünk át a rezsire. Akkoriban 1 m³ gázért ennyit kellett fizetni:

5 / 9

Mennyit fizettél a boltban 1 kg házi jellegű kenyérért 35 éve?

6 / 9

Vettél egy buszjegyet. Mibe került?

7 / 9

Mennyibe került az áram (1 kWh, nappali)?

8 / 9

És ha 1 kg sertéscombot vettél?

9 / 9

Kedvet kaptál egy finom fehérborhoz. Mennyibe került 1 liter?

Eredményed

0%

Korábbi kvízeink:

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5000 forint visszajár a fenyő árából, ha az Ikeában veszed – ez a kedvezmény feltétele

Ha az IKEA-ban veszel fenyőfát, 5000 forintot visszakapsz az árából.

6 mesebeli karácsonyi vásár Budapesten, ahol nézelődni is élmény

A legszebb karácsonyi vásárok idén.

Így fogyasztja a legkevesebbet a hűtő, mégis friss marad minden

A hűtő optimális hőmérséklete kulcsfontosságú az energiafogyasztás csökkentéséhez és az ételek frissen tartásához.

Fél áron gyógyfürdőzhetnek a nyugdíjasok Budapest legszebb helyein:  belépőtől az olcsó bérletig – 6 lehetőség

Ott van pl. az 5 alkalmas nyugdíjas bérlet, ami nagyjából annyiba kerül, mint 2 belépő.

Brutál erős és villámgyors powerbankok utazáshoz: a három kedvencünk 2025-ben

A Xiaomi termékek verhetetlenek powerbankok terén, de hoztunk más lehetőségeket is, amelyek ár-érték arányban korrekt opciók lehetnek.

Hogyan űzzük el a dohos szagot a lakásból? Ez a megoldás, nem az illatosító

A penészgomba megtelepedése kellemetlen dohos szagot hoz. Nem kell vele megbékülni, tegyünk ellene!