Ha itt jelented be a kátyút, elhagyott járművet, gyorsan megoldják: követheted, mi történik a panasszal

Magyarországon sok helyütt rosszak az utak, és ez bizony rengeteg bosszúságot okoz főként az autóval közlekedőknek, ezért ha komoly úthibát látunk, mindenképpen javasolt a kátyú bejelentése.

Ehhez adunk segítséget ebben a cikkben, hiszen az autó károsodását sokkal jobb megelőzni, mint utólag próbálni hozzájutni a kártérítéshez.

Kátyú bejelentése: ha itt jelented be, kötelesek foglalkozni vele

A Magyar Közútnál is be lehet jelenteni a kátyút, és még számos más bejelentéstípusra is használható a szolgáltató internetes oldalán található űrlap. A kátyúkon (hivatalosa burkolathiba) kívül bejelenthetjük például, ha állati tetemet találtunk, eldugult egy közterületi vízelvezető árok, elhagyott jármű elszállítását szeretnénk elérni, veszélyes tárgy torlaszolja el a közutat, illegális hulladéklerakót fedeztünk fel, nincs lekaszálva egy közterületen a parlagfű, nem jár a komp, sárfolyás van az úttesten.

A Magyar Közút oldalán sokféle bejelentést lehet tenni: kátyú, elhagyott jármű stb.
A Magyar Közút oldalán sokféle bejelentést lehet tenni: kátyú, elhagyott jármű stb.

Ennél még több ügytípusban tehetünk bejelentést, de a közérdekű adatokat vagy épp közterületi kamerafelvételeket is itt kérhetünk ki.

Fontos: a Magyar Közút fővárosi utakat nem kezel, azok a Budapest Közúthoz tartoznak.

Ha budapesti főútvonalon tapasztalunk burkolathibát (ez a kátyú hivatalos neve) vagy nem működik valahol a jelzőlámpa, esetleg egy híd vagy aluljáró állapotában találunk kivetnivalót, azokat tehát a budapesti közútkezelőnél kell bejelenteni, a weboldalukon található űrlapon ez egyszerű, fénykép is mellékelhető, és nem kell hozzá regisztrálni.

A Budapest Közút weboldalán található hibabejelentő
A Budapest Közút weboldalán található hibabejelentő

Civilek az (út)pályán

A Járókelő nevű weboldal és az azt működtető egyesület 12 éve működik, az a missziójuk, hogy bejelentési lehetőséget és megoldási segítséget adjanak olyan napi problémákra, mint egy kátyú bejelentése vagy egy elhagyott jármű jelentése. Statisztikáik szerint a leggyakrabban forgalomtechnikai ügyekben fordulnak hozzájuk az állampolgárok, de a Magyar Telekom és a Főkert is gyakran megkeresett cégnek számítanak.

A Járókelő egyébként igen sikeres kezdeményezésnek mondható, hiszen amióta elindultak, több mint 90 000 ügyet oldottak meg 12 000 felhasználó közreműködése nyomán.

Bejelentések statisztikája az elmúlt 90 nap alapján. Forrás: Járókelő.hu
Bejelentések statisztikája az elmúlt 90 nap alapján. Forrás: Járókelő.hu
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Szép és jó, hogy online elintézheted pár kattintással a jogosítványod meghosszabbítását, csak van egy kis bökkenő

Az online jogosítvány hosszabbítás gyors és olcsó, de van egy buktató: a régi jogosítványt még mindig személyesen kell leadni. Mutatjuk a részleteket és a pontos menetét!

TB-tartozás rendezése lépésről lépésre – így kérhetsz részletfizetést

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a tb-t és a fennálló tartozás kifizetése is nehézséget okoz?

Mennyi lesz a nyugdíj a Nők 40 után? Ezt jelenti a valorizációs szorzók emelkedése

A valorizációs szorzók idén 13,3%-kal emelkedtek, ami érezhetően növeli a nyugdíj összegét.

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.