Cicabiztos lakás szaki nélkül: ennyire egyszerű a macskaháló felszerelése erkélyre

A cicák számára az erkély egy izgalmas terület, ahol akár kimondottan sok időt töltve élvezik a friss levegőt és a kilátást. Ugyanakkor bármikor megtörténhet a baj, és valamilyen oknál fogva leeshet kedvencünk a magasból. Az esés minden esetben okozhat komoly sérülést, de a harmadik emeletről már akár halálos is lehet. Ezért a biztonságuk érdekében fontos, hogy megakadályozzuk, hogy véletlenül leessenek. A macskaháló felszerelése egyszerű és hatékony megoldás lehet a védelemre, amely nem feltétlenül igényel szakembert. Cikkünkben megmutatjuk, hogy hogyan tegyük cicabiztossá az erkélyt saját kezűleg, és esetlegesen milyen kedvencünk számára vonzó extrákkal dobhatjuk még fel.
Milyen a jó macskaháló?
A macskaháló elsődleges célja a cicák védelme. Emellett a háló megakadályozhatja, hogy a galambok és más madarak az erkélyre piszkítsanak, így egyben tisztább és higiénikusabb környezetet is biztosíthatunk a háló felszerelésével.
A macskaháló kiválasztásakor fontos figyelembe venni, hogy tartós és ellenálló anyagból készüljön, amely ellenáll az időjárás viszontagságainak és a macskák karmainak is. Korábbi cikkünk szerint is érdemes olyan hálót választani, amely strapabíró a napfénnyel és az időjárási viszontagságokkal szemben, hogy hosszú távon is biztonságot nyújtson. Általában ezek damilszerű nejlonból vagy erősített polietilénből készülnek, de sok fémmel erősített háló is létezik. A hálószembőség lehetőleg legyen minél kisebb, hogy kedvencünk ne férjen ki rajta.
A macskaháló felszerelése lépésről lépésre
A macskaháló felszerelése nem olyan bonyolult feladat, és néhány alapvető eszközzel bárki elvégezheti.
- Mérjük fel az erkélyt: Először is mérjük le az erkély méreteit, hogy pontosan tudjuk, mekkora hálóra lesz szükségünk. Az erkély pontos méretétől természetesen mindig válasszunk nagyobbat.
- Válasszuk ki a rögzítési pontokat: Az erkély korlátjai, falai és mennyezete szolgálhatnak rögzítési pontként. A Zooplus azt tanácsolja, hogy érdemes olyan pontokat választani, amelyek stabilan tartják a hálót, és nincsenek kitéve nagy mozgásnak.
- Rögzítési módszerek:
- Fúrás és csavarozás: Ha van fúrónk, akkor a fúrás és csavarozás az egyik legbiztonságosabb módszer. Általában több ponton (legfeljebb 20 cm-ként) kell rögzíteni a hálót, hogy stabilan tartson. Minél közelebb vannak a rögzítési pontok, annál stabilabb és szökésbiztosabb hálót kapunk.
- Gyorskötözők: Ha nem szeretnénk fúrni, használhatunk gyorskötözőket is. Ezekkel gyorsan és egyszerűen rögzíthetjük a hálót az erkély korlátjához és más rögzítési pontokhoz. Fontos, hogy ne hagyjunk olyan rést, ahol a macska kijuthatna.
- Feszítsük ki a hálót: Feszítsük ki a hálót a kiválasztott rögzítési pontok között. Ezt valószínűleg könnyen meg tudjuk majd tenni, hiszen kampókat és feszítőpántokat is gyakran mellékelnek a vásárolt macskahálók mellé. Majd győződjünk meg róla, hogy a háló feszes és nincsenek benne lazán lógó részek.
- Ellenőrizzük: Miután rögzítettük a hálót, alaposan ellenőrizzük, hogy minden ponton megfelelően rögzítettük-e, és nincs-e olyan rés, ahol a macska átjuthatna.
Extrák a macskahálóhoz
A biztonság mellett érdemes néhány extrával is feldobni az erkélyt, hogy cicánk még jobban élvezze a kinti időt. Például helyezzünk el macskabútorokat és polcokat az erkélyen, amelyeken a cica mászkálhat és pihenhet. Vagy tegyünk ki macskabarát növényeket, mint például a macskamenta vagy a macskafű, amelyeket cicánk szívesen rágcsál. Továbbá fontos, hogy gondoskodjunk arról, hogy legyen megfelelő árnyékolás az erkélyen, így a cica is hűsölhet a forró nyári napokon.