Ingyenes képszerkesztő – melyik a legjobb? Mutatunk 5 kiválót

Az ingyenes képszerkesztő sokáig egyet jelentett a minden számítógépen jelenlévő Paintbrush programmal, ami egyrészt azóta megszűnt, másrészt sosem volt ingyenes, hiszen mindigis a Windows része volt, ami jogtisztán súlyos pénzekbe került.
Ma már minden másként van, és tényleg van egy csomó jó ingyenes képszerkesztő. Alább mutatunk 5+1-et, amit érdemes kipróbálni.
- Adobe Express.
A világ talán legjobb képszerkesztőjének a PhotoShopnak a kistestvére, ami mobilon és webes alkalmazásban is jól használható. Mesterséges intelligenciával felszerelt, sokoldalú és az alapverzióban ingyenes program, ami képek és videók, animációk és dokumentumok szerkesztésére is jól használható. Mindenképpen érdemes kipróbálni a generatív AI-funkcióit is, ami nemcsak szövegből készít képet, de effektezni és javítani is tud. - GIMP.
Sokak szerint a legjobb ingyenes képszerkesztő program. Az biztos, hogy tudásban megközelíti a PhotoShopot, de az is biztos, hogy a használata komoly gyakorlatot igényel. A kezdő felhasználó elveszettnek érezheti benne magát, de akinek tényleg szüksége van erre a nagyon nagy tudásra, annak érdemes beleásnia magát. - Canva.
Csak az alapváltozatban ingyenes ez a program, a legjobb funkciók pedig pont nincsenek ebben benne. A Canva főleg közösségi médiás posztok előállításában tud nagy segítséget nyújtani, aki tehát kell ilyen oldalakat kezeljen, és nem áll rendelkezésére grafikai erőforrás, annak nagyon hasznos lesz. - LunaPic.
Teljesen ingyenes és nagyon könnyen használható ingyenes képszerkesztő a LunaPic, ráadásul minden platformon működik egyszerűen a böngészőablakban. Tud animációt készíteni, objektumokat eltávolítani és rengeteg hasznos funkcióval pakolták tele. Hátrány: ha véletlen bezárjuk a böngészőt, elvész minden munkánk, ami nincs elmentve. - Snapseed.
A Snapseed a Google ingyenes képszerkesztő programja. Tud mindent, ami a saját telefonunkon készült képek editálásához szükséges, a fotók javítása egyszerű, a retusálás is nagyon intelligensen működik, és a kezelőfelület nincs túlbonyolítva. Hátránya, hogy néhány beállítás módosítása bonyodalmas, például a képméreté. - (+1) Paint.
Ami régen a Paintbrush volt, az ma a Paint. Minden Windows-rendszernek része, így kvázi ingyenes, viszont ebből adódóan sem mobilon, sem Apple gépeken nem működik, a funkciói pedig eléggé korlátozottak. Viszont a legolcsóbb laptopokon is elfut.