Mit tegyél, ha a konvektor nem gyullad be? A leggyakoribb hibák

A konvektorunkat erősen ajánlott legalább évente egyszer ellenőriztetni szakemberrel, hiszen így lehetünk biztosak abban, hogy megfelelően működik. A lerakodó por és szennyeződések miatt veszíthet hatékonyságból, ezért az ellenőrzés mellett a takarításról is gondoskodnunk kell. Utóbbi elmaradása lehet az egyik ok, amiért a konvektor nem gyullad. Cikkünkből kiderül, milyen egyéb hibák adódhatnak.

A nulladik lépés: takarítás megvolt?

Ha a konvektor nincs alaposan kitisztítva, az egész évben rárakodott por és szennyeződés ráég, ami aztán jól bebüdösíti a lakást. A szag egy dolog, de a porréteg az alkatrészeket is tönkreteheti. Mit tehetünk? Még a bekapcsolás előtt érdemes lepucolni a konvektor szelepét és a külső burkolatot. Ennek lépéseiről ebben a cikkünkben írtunk részletesen:

A szakszerű begyújtás

Megvolt a tisztítás, de a konvektor csak nem akar begyulladni? Lehetséges, hogy nem kell szerelőt hívni, csupán a begyújtásnál voltunk türelmetlenek. Fussunk neki ismét, de ezúttal csináljuk így:

Ellenőrizzük a főcsapot! Ez akkor van nyitva, ha a kar párhuzamosan áll a csővel. Ha a konvektornál lévő gázcsap is nyitva van, akkor tekerjük fel a hőfokszabályzót 2-es fokozatra, majd nyomjuk le a gázadagoló gombot. Tartsuk nyoma, majd mehet a szikráztatás. A gázadagoló gombot lassan engedjük fel, mert kialudhat a láng, ha túl hirtelen engedjük el. 3-4 szikra után be kell gyulladnia. Még mindig nem megy?

A konvektor nem gyullad be és egyebek, avagy ezek a leggyakoribb hibák

  • Ha nem gyullad be: lehet gyújtóégő hiba, koszos fúvóka, estleg pók vagy pókháló került a gázcsőbe.
  • Nincs szikra: okozhatja kontakt hiba, meghibásodhatott a szikráztató vagy szikráztató kábel, esetleg az elektróda tört el.
  • Nem marad égve a gyújtóláng: meghibásodhatott a termoelem, termomágnes, elkoszolódott a fúvóka.
  • Nem lehet szabályozni a konvektort: a termosztát tönkrement, a szabályzó egység elkopott. Nagyon ritkán előfordulhat az is, hogy a hőfokszabályzó alatti tányér elvált a szabályzó egység belsejétől.
  • Túl kicsi a láng: a túl kicsi őrláng miatt minden bekapcsolás nagyobb „belobbanással” indul, akkor tisztítás (nem házi, hanem szakember által végzett) tisztítás szükséges.

Mi a megoldás? Ha életünkben először találkoztunk a termoelem és termomágnes szóval, akkor hívjunk szerelőt!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ingyenesen látogatható, álomszép arborétumok Budapest közelében: a legjobb helyeket mutatjuk

Budapest környékén is van olcsó vagy ingyenes arborétum, amelyet mindenképp érdemes meglátogatnod.

Májusban ültethető zöldségek: 5 igénytelen, de sokat termő növény

Ha eddig csak szemezgettél a növénytermesztéssel, akkor itt az ideje belevágni.

Honnan tudod, hogy letiltottak-e Messengeren? 5 árulkodó jel, ami megmutatja

Honnan tudom, hogy le vagyok tiltva Messengeren? Cikkünkben összeszedtük a legbiztosabb jeleket, amiknek...

Így kell mentőt hívni, hogy gyorsan kiérjen: az 5 legfontosabb dolog

Egy váratlan vészhelyzetben nehéz megőrizni a nyugalmunkat, főleg, ha akár emberélet is múlhat azon, hogy mit mondunk a telefonban.

Akácszörp házilag: édes, nagyon finom és olcsóbb, mint a bolti

Bolti változatát ugyan meg lehet venni aranyáron, de igazából pár maréknyi virágból, kis odafigyeléssel sokkal finomabb és egészségesebb szörpöt tudsz főzni otthon.

Sajtos tallér házilag: így lesz igazán ropogós, omlós, hibátlan minden egyes darab

A sajtos tallér házilag nem véletlenül finomabb a boltinál. Ebben a receptben benne van minden: arány, idő, figyelem – és egy adag tapasztalat.