Mit tegyünk a cserepes tulipán elvirágzása után, hogy jövőre is virágba boruljon?

A tavasz közepére elnyílnak a legszebb hagymás virágaink, a tulipánok, jácintok, nárciszok és a többiek. Megmutatjuk, mit tegyünk a cserepes tulipán elvirágzása után, hogy a következő évben is csodaszép virágokat hozzon!
Az egyik legnépszerűbb a cserepes tulipán, amit nem szívesen dobnánk ki elvirágzása után. Ha az alábbiak szerint gondozzuk a növényt, akkor nem is kell!
Cserepes tulipán elvirágzás után – hogyan gondozzuk?
A virág átültetése során a cserepet világos, napos helyre kell vinnünk, miután a tulipán befejezte virágzási ciklusát. Elszáradt virágait vágjuk le, hogy ne próbáljon magot formálni, de a szárát és leveleit hagyjuk érintetlenül. Virágföldjét locsoljuk hetente egyszer vagy kétszer, de akkor mindenképp, ha azt látjuk, hogy kezd kiszáradni.
Ha lehetséges, kéthetente egyszer öntözzük oldható, kiegyensúlyozott szobanövény-műtrágyával, vagy tápoldattal a csomagoláson feltüntetett mennyiségben. Csökkentsük az öntözés mennyiségét és hagyjuk abba a „tunningolást”, ha a virág lombozata magától sárgulni kezd, illetve álljunk le a locsolással, ha a levelek fele már elhalt. Dolgozzunk be egy 5 centiméteres komposztréteget a kerti ágy felső 20 centiméterébe, amely jól lefolyik és teljes napfényt kap. Ez azért szükséges, mert a komposzt növeli a talaj tápanyagtartalmát, illetve javítja annak minőségét.
Ezt követően vágjuk le a tulipánhagymák elhalt lombjait és vegyük ki a hagymákat a cserépből. Ültessük őket az ágyásba hegyes oldalukkal felfelé, és ügyeljünk rá, hogy mindegyik teteje 5 centiméterrel a talaj felszíne alatt legyen.
Fontos, hogy a kis fajtákat 6-7 cm távolságra helyezzük el egymástól öt vagy több hagymát tartalmazó csoportban. A nagyobbakat 10-12 cm távolságra ültessük egymástól. Ne felejtsük el alaposan megöntözni őket.
Ezen minimális erőfeszítéssel és kis időráfordítással elérhetjük, hogy a cserepes tulipán elvirágzása után, jövőre is csodaszép virágba borulhasson, és továbbra is környezetünk dísze legyen.