Fontos újítás jöhet: a boltokban is ingyen vehetünk fel pénzt

Ezzel a lehetőséggel gyakorlatilag a szolgáltatás nyújtó üzletek kasszája ATM-mé válik, de csak havi kétszer élhetünk vele.

Havonta két alkalommal, összesen legfeljebb negyvenezer forint értékben díjmentesen lehet készpénzt átvenni kártyás fizetés esetén kereskedőktől – ezt is tartalmazza a pénzügyi szektort érintő javaslatcsomag módosítása, amelyet pénteki ülésén fogadott el az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága, írja az MTI.

A jövőben havi két alkalommal, összesen negyvenezer forint értékben a pénzforgalmi szolgáltató nem számíthat fel díjat. Hasonlóan a havi kétszeri, összesen 150 ezer forintos keretösszegű, ingyenes, bankautomatából történő készpénzfelvételhez.

A lépéssel az összes bolt kasszája egy – korlátozottan használható – ATM-mé válhat, ahol egy kisebb összeghez hozzá lehet férni ingyenesen, méghozzá úgy, hogy fizikai infrastrukútát nem kell hozzá kiépíteni – mutat rá a Portfolio. Ez különösen azokban a régiókban lehet hasznos, ahol amúgy is kevesebb az ATM vagy nincs posta, például kistelepüléseken, falvakban.

Hogy néz ki ez a gyakorlatban? A vásárló a kasszánál jelzi a pénztárosnak, hogy szeretne felvenni valamennyi pénzt a kártyájával. A vásárlás összege mellett levonják a kért mennyiséget, amit aztán a pénztáros készpénzben ad át a vevőnek. Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kötelező lesz-e vásárolni a pénzfelvétel mellé, vagy enélkül is igénybe vehetjük a szolgáltatást.

A testület egyéb törvénytervezeteket is elfogadott, ezekről várhatóan jövő szerdán szavaz az országgyűlés.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mirelit szenzációk: jégkrém és pizza dömping a Sparban és Aldiban!

Ezekkel a mirelit akciók ajánlatokkal most könnyebb úgy feltölteni a fagyasztót, hogy a családi kassza se bánja.

Ketyeg az óra: három fontos változásra figyelmeztet a NAV

Gépjárműadó, globális minimumadó és új vámszabály.

Sokáig újszerű marad a műfogsor, ha ezzel a módszerrel tisztítod minden nap

A műfogsor tisztítása nemcsak a kellemetlen lehelet megelőzése miatt fontos, hanem azért is,...

„Még 22 hónap van hátra, de ő már az exem!” – Csapdába esett a magyar lány a közös telefonszámla miatt

Szakítottál az exeddel, de a közös telefonszámlát még 22 hónapig te fizeted? A hűségidő felmondása kész anyagi csőd is lehet.

Nyáresti sörözés a strandon: te tudod, mennyi idő alatt ürül ki az alkohol egyetlen pohár után?

Megérkezett a kánikula így rettentően fontos a hidratálás. Azonban ezt nem az alkoholra értjük. Egy kellemes nyár esti sörözés után sem éri meg hazavezetni.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat