Nem is hinnéd, mi mindenre jó a fahamu!

A legtöbben azt hiszik, csak hulladék. Ráadásul ha megtelik a kályha, ki kell pucolni, mikor meg visszük ki a vödörben, az egész nappali poros lesz tőle. De sokkal több van a fahamuban, mint hinnénk. Valóságos kincs lehet!

Fával fűtesz otthon? Akkor Te is bizonyára nap mint nap lapátolod ki a kályhából a fahamut. Valószínűleg nem is gondoltál még bele, mennyire sokoldalú dolog ez. (Itt írtuk meg, hogyan kell begyújtani.)

A növények tápláléka

A legtöbben maximum azt tudják róla, mennyire jót tesz a növényeknek, ha a kertben elszórod a hamut. Az ugyanis tele van ásványi anyaggal, így nagyon jó or­ga­ni­kus tápszer a földnek.

Tisztaságot teremt

Ezen kívül viszont rengeteg módon felhasználható még a hamu: Remek tisztítószer, ha bedörzsöljük vele a porcelán tárgyakat, zománcozott edényeket, evőeszközöket, üvegpoharakat, csillogóan tiszták lesznek. Egyszerűen készíthetünk belőle akár mosólúgot is. Ha beszórunk vele valami szagos helyet, például a macskaalmot, remekül szagtalanítja.

Rágcsálókat ártalmatlanít

Talán a legérdekesebb felhasználási módja pedig, ha a pince, és más kietlen zugok sarkaiba rakunk egy-egy kupac fahamut, az el fogja űzni a patkányokat, egereket, csótányokat. Számos más remek felhasználási módja is van a fahamunak. Elköltöztethetjük segítségével például a hangyákat is: nincs más dolgunk, mint egy kupac hamut tenni a hangyabolyra.

Mindezeken kívűl számos más felhasználási módja van még a fahamunak. Tehát, ha legközelebb összegyűlik a hamu a kályhában, gondoljunk arra, menny segítséget jelenthet, ha okosan használjuk fel!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

A világ legnagyobb horgászversenye a Balatonon II. rész + RECEPT

Néhány érdekes adat a résztvevők eredményeiről.

Így a legegyszerűbb a műszaki vizsga időpontfoglalása ügyfélkapun keresztül – lépésről lépésre mutatjuk

Mindjárt lejár az autó műszakija? Nehogy megbüntessenek, így foglalj online vizsga időpontot pillanatok alatt!

Késik a vonat és bérleted van? Így kérd a visszatérítést a MÁV-tól

A késési biztosítás a bérlettel és a napijeggyel utazókat is megilleti.

Tényleg tilos az esővizet a szennyvízcsatornába bekötni? Ezt mondja a jog

Tilos az esővizet a szennyvízcsatornába vezetni – és komoly bírság járhat érte. Megmutatjuk, mit mond erről a törvény, hogyan ellenőrzik, mit tehetsz helyette, és milyen megoldásokkal kerülheted el a büntetést.

Ennyi a garantált bérminimum 2025-ben

A garantált bérminimum 2025-ben: bruttó 348 800 Ft, nettó 231 952 Ft havi szinten – részletes lebontás, kinek jár, és mi jön 2026–2027-ben.

Jótállás, szavatosság, garancia: Mi a különbség?

Sokan nem tudják, mi a garancia és szavatosság különbsége, pedig ez eldönti, visszaviheted-e a hibás terméket.