Olcsó és finom: ezeket iszom hőségriadó idején

Nagyon meleg van. Nemcsak kint, de a lakások és irodák is jól bemelegszenek. Pláne, hogy a rezsiemelés miatt már az sem nagyon klímázik, akinek van légkondija. Ilyenkor jólesik hideget inni, és bár a víz a legjobb megoldás, időnként vágyunk egy kis csavarra.

Hidegen készült tea?

Kevesen próbálják ki, milyen a hideg tea. Hogy miért? Mert eszünkbe sem jut. Persze, mindenki ivott már ice tea fedőnevű italokat, de én nem ezekről beszélet. A jegesteát úgy készítik, hogy forró vízzel leforrázzák a teát, pont mintha melegen akarnánk inni, majd kihűtik és ízesítik. Ezzel több gond is van, egyrészt sok energiát igényel (a forraló és a hűtő is áramot fogyaszt), másrészt macerás, harmadrészt ha nem tartósítjuk, hamar megkeseredik.

Igen, a hideg teát hidegen készítem.

Semmi extrára ne gondoljunk. Fogok egy nagyobb üvegkancsót, ami jól befér a hűtőbe. Teleengedem csapvízzel, majd beleteszek egy teafiltert, lefedem és mehet a hűtőbe. Néhány óra múlva eldobom a filtert és már iszom is. Érdemes különböző teákkal kipróbálni, vagy saját keveréket is készíthetünk. Zöld teákkal biztosan finom lesz. Nekem nagyon bejön pl. a Zen Chai, mert semmi nem kell bele, remek íze van magában és nem lesz kesernyés másnapra sem.

Fűszertea? Nem rossz ötlet.

A másik, amit szeretek, az a fűszeráztatás. Fogok egy kisebb teatojást, és félig megtöltöm szárított zöldfűszerekkel. Bazsalikom, menta, kakukkfű, rozmaring, szegfűszeg, ami tetszik. Az legjobb benne, hogy lehet kísérletezni és a véletlen is közrejátszik, ha nem mérjük ki őket pontosan. Az arányok megváltoztatásával új ízek jönnek elő. Egyébként ugyanúgy csinálom, mint a hideg teát, bele a csapvízbe, aztán uzsgyi a hűtőszekrénybe.

Víz bármi finommal ízesitve?

A hideg víz magában is frissítő, de gyümölcs vagy zöldség hozzáadásával izgalmasabb. Klasszikus a citrom, menta, lime, a narancs, kevésbé elterjedt finomság a kígyóuborka, a darabos fahéj, az aszalt szilva, a rózsaszirom vagy a kovászos uborka. Érdemes a bogyós gyümölcsökkel is próbálkozni, bár az áruk horror. Arra viszont figyeljünk, hogy ne cukrozzunk semmit, mert csak szomjasabbak leszünk tőle.

Kísérletezz Te is!

Más növényi italt készítenél? Van rá spórolós ötletünk!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Itt a bejelentés: fagykár után vis maior – így egyszerűsödik az ügyintézés

12 járás kivételével az agrárminiszter az ország teljes területére elismerte a vis maior helyzet.

Változik az ingyenes készpénzfelvétel a Revolutnál: kiknek jár kedvezmény és meddig?

A Revolut az elmúlt években sokaknak vált a mindennapi pénzügyi társává.

Szinte mindenki rosszul tudja, hány fokra állítsa a klímát nyáron – nem 22 és nem 24 fok, ezen múlik a komfort

Sokan keresik, hány fokra állítsuk a klímát nyáron, pedig a valódi komfortot nem egy szám, hanem az egyenletes hűtés adja.

Családi pótlék lemondása érettségi után: ezt kell tudni a változó jogosultságról

A családi pótlék lemondása érettségi után attól függ részben, hogy a fiatal milyen formában tanul tovább.

Nem lehet kockás papíron: itt az MVM gáz meghatalmazás nyomtatvány – csak ezt fogadja el a szolgáltató

Ez a nyomtatvány kell az MVM ügyintézéshez, ha más helyett intéznénk ügyeket.

Meddig érvényes egy beutaló 2026-ban? Sokan rosszul értelmezik a szabályt, ez számít valójában

Még mindig könnyű félreérteni a tavalyi módosításokat.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat