Nem te tehetsz róla, hogy nem jössz ki, mindennek elszabadult az ára

Aki rendszeresen jár vásárolni,az pontosan tudja,mennyivel kevesebb dolgot tud megvenni ugyanannyi pénzből. Napjainkban egy szokásos napi bevásárlás sokkolhat bennünket. Csak alapvető élelmiszerek vásárlása esetén is 30-40 ezer forint tűnik el a pénztárcánkból, vagy a bankszámlánkról. 2010 óta robog az infláció: drágulnak az élelmiszerek, a szolgáltatások.
Fájdalmas lesz ez az embereknek. Soha nem volt még ilyen gyenge a forint. Hiába olvassuk a statisztikai hivatal adataiból, hogy 3-4-5 százalékos volt az infláció egy adott hónapban, ezt lényegesen többnek érezzük a pénztárnál. Januárban a fogyasztói árak átlagosan 7,9%-kal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban. Van olyan termék ami több mint 33 százalékkal lett drágább egy év alatt. A pénz vásárlóereje egyre csak romlik. 2010-hez képest ha pl. 10000 forintért vásároltunk,ma ehhez 15 270 Ft szükséges. Mindenki a saját pénztárcáján tapasztalhatja. Különösen a nyugdíjasok. Hiába az emelés(ami persze nem arányos az inflációval) jóval kevesebbet ér a nyugdíjuk, mint 10 évvel ezelőtt. Beosztani ilyen árak mellett nagyon nehéz.
Éves szinten, 2021 januárhoz képest az élelmiszerek ára 10,1 százalékkal nőtt, ezen belül legjobban:
- az étolaj 33,4
- a liszt 31,0 (e két termék most az árstop hatálya alá esik a tej, a csirke- és a sertéshús mellett)
- a margarin 21,2
- a kenyér és a baromfihús 18-18
- a tejtermékek 17,2,
- a tej 16,9,
- a sajt 15,8
- a száraztészta 15,1 százalékkal drágult.
Akkor jön a kormány egy sor olyan intézkedéssel, ami még inkább meglöki az inflációt. Az árstop januárban nem hogy visszafogta volna, inkább egy extra lökést is adhatott a pénzromlásnak. A kormány az ÁFA csökkentése helyett, egyes élelmiszerek árának befagyasztásával húzta el a mézes madzagot az emberek orra előtt. Pedig csak a rossz gazdaságpolitikájukat ismerték be. Megélhetési válságba sodorják az országot.