Diploma nélkül is kereshetsz sokat! Ezek a jól fizető szakmák

Sokan vannak, akiket nem vettek fel idén az egyetemre. De nekik sem kell elkeseredniük. Ha előbb inkább elvégeznek egy szakmai képzést, azzal is jól járhatnak, még anyagilag is. Vannak jól fizető szakmák diploma nélkül is. Mutatjuk:

Azok számára, akiket idén nem vettek fel egyetemre, számos alternatív lehetőség áll rendelkezésre, beleértve a pótfelvételit, szakmai képzéseket és különféle tanfolyamokat – írja a Pénzcentrum. De azok száméra is tartogat bőven lehetőségek a munkaerőpiac, akik nem is jelentkeztek egyetemre.

Egy szakember sok esetben jóval többet kereshet, mint egy diplomás alkalmazott.

A portál által megkérdezett HR szakértők szerint a legjobban futó, egyetemi diplomát nem (feltétlen) igénylő szakmák a következők:

  • villanyszerelő
  • logisztikus – raktáros
  • minőségellenőr
  • értékesítő – bolti eladó
  • karbantartó technikus

Szintén a legkeresettebb szakmák között van még a targoncás, CNC gépkezelő, raktáros, esztergályos, hegesztő, elektromos összeszerelő, technikus, építőipari kivitelezők/szakemberek (burkoló, villanyszerelő, gázszerelő, karbantartó), takarító, kamionsofőr, a vendéglátóiparon belül pedig pultos, felszolgáló és szakács. A szolgáltatóiparban folyamatos az igény a fodrászokra, kozmetikusokra, szakácsokra, pincérekre.

Az építőiparban nagy szükség van szakmunkásokra: kőművesekre, festőkre, ácsokra és természetesen a már említett villanyszerelőkre is. A gyártó és fémipari területen az elektromos és mechanikus karbantartók, CNC gépkezelők mellett hegesztőket és műszerészeket is nagy számban keresnek a cégek. A szállítás és logisztikai területen élénk igény mutatkozik sofőrök, targoncás jogosítvánnyal rendelkező raktárosok iránt. Az egészségügyben pedig folyamatosan probléma a nem diplomás szakmák betöltése: az ápolóké és ápolási asszisztenseké, a mentőápolóké, a gyógyszertári asszisztenseké.

Jól fizető szakmák diploma nélkül? Az, hogy egy szakma nagyon keresett, nem jelenti azt, hogy jól is fizet!

Ezért kérdezett rá külön arra is a Pénzcentrum, az érettségivel, szakmai végzettséggel rendelkező pályakezdőknek milyen bérek mutatkoznak jelenleg.

Kiderült, hogy a villanyszerelők iránti kereslet az ipari és lakossági szektorban is magas. Itt egy pályakezdő bruttó 400–600 ezer forintot is kereshet. Néhány év tapasztalattal pedig már bruttó 500–750 ezer forintra is felkúszhat a jövedelme.

A CNC gépkezelők átlagos havi bruttó bére 450–700 ezer forint között alakul. Szükség is van az ő megfizetésükre, mert a gépek kezeléséhez és programozásához speciális szakértelem szükséges, különösen a gép- vagy az autóiparban.

A logisztikai és szállítmányozási területen a teherautósofőrök átlagos havi bére 400–650 ezer forint között van. Aki a nemzetközi fuvarozásban helyezkedik el, az ennél magasabb összeget is megkereshet.

Persze ezek a bérek régiónként és szektoronként változhatnak. Valamint az egyéni képzettség és tapasztalat is jelentősen befolyásolhatja a jövedelmet

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Így vihetsz sokkal több cuccot a fapados gépre – a trükk, amit minden utazó imádni fog!

A fapados csomagolás nem rakétatudomány, csak egy kis kreativitás. Pár forintos megoldásokkal elkerülheted a bőrönddíjat, és nyugodtan indulhatsz nyaralni. Kipróbálod?

3 gyerekes kedvezmények 2025-ben: utazás, támogatások és más extrák egy helyen

Legyen szó utazásról, bevásárlásról vagy egyszerűen arról, hogyan lehet kevesebbet költeni a hétköznapok során.

Lesz-e változás a rezsiárakban? Döntött a kormány, eddig védik meg a rezsicsökkentést

A Magyar Közlöny 79. számában jelent meg egy rendelet, ami rögzíti, hogy a...