Mennyire éri meg ma Magyarországon műkörmösnek lenni egyéni vállalkozóként?

Mennyit keres egy műkörmös 2025-ben Magyarországon? Megéri egyáltalán ezzel a szakmával próbálkozni egyéni vállalkozóként?
Dunát lehet rekeszteni, de azért akad még hely
Ha úgy érzed, hogy a világot gyönyörűen formázott, csillogó körmökkel akarod meghódítani, nem vagy egyedül. Magyarországon annyi műkörmös van, hogy lassan ez a legnépszerűbb szakma ( ha még nem ez alapból.), de meglepő módon a jó szakember még mindig ritka kincs. A piaci verseny tehát hatalmas, de aki igazán igényes munkát végez és jól kezeli a vendégeit, az még mindig képes betörni a szakmába és kiépíteni egy stabil ügyfélkört. De vajon anyagilag is megéri belevágni?
Befektetés nélkül nincs csillogás
Az indulás nem olcsó mulatság. Ha saját szalont szeretnél, az bérleti díjakkal jár, amik helytől függően havi 100-400 ezer forint között mozognak. Ha egy már meglévő szalonba bérelsz asztalt, akkor nagyjából 50-150 ezer forinttal kell számolnod. Ez persze a város országon belüli lokációjától is függ. Lehet, hogy a magyar fővárosban drágább a bérleti díj, de több a vendég is. Emellett a minőségi anyagok (zselék, porcelánok, ecsetek, UV-lámpák) is csinos összegeket emésztenek fel, és itt nem érdemes spórolni, mert egy olcsó gél szett hamar visszaüthet a vendégek elégedetlenségében. Az oktatásokról nem is beszélve, hiszen ha versenyképes akarsz maradni, folyamatosan képezned kell magad, ami szintén nem ingyen van. Különböző gyorstalpaló, díszítő, új technikákat megtanító, párórás tanfolyamokért tízezres összegeket kérnek.
Vendégek, akik hol jönnek, hol nem
A műkörmösök egyik legnagyobb kihívása az ügyfélkör stabilizálása. Vannak a hűséges vendégek, akik havonta jönnek és vannak, akik egyszer betévednek, aztán soha többé nem látod őket. Egyéni vállalkozóként fontos, hogy kiépíts egy erős törzsvendégi bázist, különben nagyokat ingadozhat a bevételed. A közösségi médiás jelenlét, az ajánlások és az akciók mind segíthetnek, de a legfontosabb mégis a minőség: ha szépen dolgozol és jól bánsz az emberekkel, maguktól fognak visszatérni.
Megéri? Mennyit keres egy műkörmös?
Ha mondjuk 10 ezer forintért csinálsz egy szettet, és naponta öt vendéged van, akkor az 50 ezer forint naponta, ami havi 1 millió forint körüli bevétel: elsőre nem rossz, ugye? Sőt, király! De ebből lejön a szalonbérlet, az anyagköltség, az adók és járulékok, valamint az egyéb kiadások és máris nem marad olyan mesés összeg a zsebedben. Ha viszont ügyes vagy, prémium árakat kérsz és tele van a naptárad, akkor egész szépen lehet keresni, főleg, ha sikerül kiépíteni egy lojális vendégkört.
A műkörmös élet nem csak csillogás
Műkörmösnek lenni fizikailag és mentálisan sem könnyű. Egész nap hajlongani, koncentrálni az apró részletekre, kezelni a vendégek (néha túlzó) elvárásait és közben még a saját vállalkozásod pénzügyeit is rendben tartani: ez mind része a csomagnak. De ha szereted a szakmát, kreatív vagy és jó érzéked van az emberekhez, akkor még mindig egy jó lehetőség lehet számodra.
A végső verdikt
Megéri-e műkörmösnek lenni egyéni vállalkozóként Magyarországon? Ha jó vagy benne és tudsz vendégeket szerezni, akkor igen. Ha azt gondolod, hogy elég egy UV-lámpa és pár színes lakk, hogy a pénz magától áramoljon hozzád, akkor viszont gyorsan ki fog derülni, hogy ez nem így működik. Ahhoz, hogy sikeres legyél, nem elég szép körmöket építeni. Ügyesen kell menedzselned magadat és a vállalkozásodat is. De ha ezt jól csinálod és mindenkivel kedves és figyelmes vagy, miközben a havi időpontja alatt elmeséli a legújabb pletyiket, jobban kereshetsz, mint egy átlagos multis irodista.
