Nem tudod, ki a körzetes háziorvosod? Egyszerűen kiderítheted, segítünk!

Benned is felmerült már a kérdés, hogy „Honnan tudom melyik háziorvoshoz tartozom?” Előfordul, hogy szerencsés esetben az ember olyan ritkán lát orvost, hogy már azt sem tudja, kihez is tartozik hivatalosan. Lehet, hogy költözés miatt vesztél el a nyilvántartásban, vagy eddig annyira tuti volt az egészségügyi állapotod, hogy nem volt rá szükséged, de ez most megváltozott. Ne aggódj, mert cikkünkben mutatjuk, hogy honnan tudod, melyik háziorvoshoz tartozol – gyorsan, egyszerűen, néhány kattintással!

Honnan tudom, melyik háziorvoshoz tartozom?

Ez a kérdés nem is olyan ritka, mint elsőre gondolnánk. Sokan csak akkor szembesülnek vele, hogy nem tudják a választ, amikor megbetegszenek, és orvosi vizsgálat, receptkérés vagy betegszabadság kérés miatt szükséges lenne háziorvoshoz fordulniuk. Szerencsére nem kell hozzá különösebb szakértelem, hogy utánajárjunk – csak egy kis digitális ügyintézési készség, no meg az Ügyfélkapu+, vagy éppen az EESZT mobilapplikációs formája.

Háziorvos keresés lépésről lépésre

  • Lépj be ide kattintva a NEAK oldalán keresztül az Ügyfélkapuba. Tekerj le az oldal aljára, és a jobb alsó sarokban az „Ügyfélkapu” címszó alatt kattints a „Belépés” gombra. Fontos! 2025. január 16-tól már csak „Ügyfélkapu+” használható, érdemes idejében frissíteni. Ehhez egy korábbi cikkünk segítséget nyújthat itt.
  • A bal oldalon található menüből válaszd a „Betegéletút” menüpont alatti „Betegéletút lekérdezés és saját háziorvos adatok” lehetőséget.
  • Add meg, milyen időszakra vagy kíváncsi, majd kattints a „Lekérdezés” gombra – és voilà, ott is van az infó, hogy kihez tartozol, mióta és hol rendel pontosan. Így kell, hogy kinézzen:

Ha maradt még kétséged a háziorvos keresést illetően, akkor fordulj bátran kollégánkhoz az ingyenesen elérhető Ügyfélszolgálatunkon!

Mobilon is menni fog – csak le kell töltened az Egészségablakot

Egy család a háziorvosával.

Ha jobban szereted a mobilodról intézni a dolgokat, az Egészségablak applikáció lesz a barátod:

  • Telepítsd az alkalmazást.
  • Lépj be Ügyfélkapus adataiddal.
  • A menüben keresd a „Háziorvos” opciót.

Itt nemcsak azt látod majd, hogy melyik háziorvoshoz tartozol, hanem a rendelő címét, telefonszámát, és még a rendelési időt is. Ez az alkalmazás egyébként az EESZT mobilos verziója. Ügyfélkapu+-al beléphetsz az EESZT-be is itt. A „Lakossági Portál” ikonra kattintva a bal felső sarokban tudsz bejelentkezni.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?

Évente kérhetik a nyugdíjasok a 15.000-50.000 forintot: ki és hogyan igényelheti az egyszeri segélyt?

Egy váratlan betegség, a gyógyszerköltségek emelkedése vagy akár a közüzemi számlák befizetése is komoly terhet jelenthet egy kisnyugdíjas számára.

Ezekre a kedvezményekre jogosultak a Yettelnél az egyedülálló szülők: 0 forintos percdíjat is adnak

Az egyszülős kártya egy másik hasznos eszköz, amely jelentős kedvezményeket biztosít az egyedülálló szülők számára.