A gyermekmentő alkalmazás gyakorlatilag egy zsebben elférő gyermekorvosi ügyelet: a legkritikusabb pillanatokban tud adni megnyugtató válaszokat a Magyar Gyermekmentő Alapítvány applikációja.
Nagy segítség lehet a tanévkezdés előtt, mindenkinek érdemes feltelepíteni a telefonra, aki tanár, gyerek vagy szülő. Megmondja az app például, mikor kell egyből mentőt hívni, de azt is megmutatja, mit tegyünk addig, amíg kiér a mentő. Megmutatja azokat az egészségügyi tévhiteket is, amik csak rontanak a helyzeten.
Itt a tanévkezdés. A gyermekmentő alkalmazás segítséget adhat a következő esetekben: ájulás, eszméletvesztés, allergiás reakció, áramütés, csillapíthatatlan magas láz, lázgörcs, égési sérülés, erős fájdalmak, félrenyelés, rángatózás, görcsölés, kiszáradás, hányás, hasmenés, csonttörés, esés, fejsérülés, mérgezések, nehézlégzés, újraélesztés, vérzés, vízbefulladás.
Nyilvánvaló, hogy egyetlen mobilalkalmazás sem helyettesíti az elsősegélynyújtási tanfolyamot és a szakszerű orvosi ellátást. A legfontosabb teendőket azonban megmutatja azonnal, amikor a vészhelyzet előállt. Ez azért is jó, mert a sokszor azt is nehéz eldönteni, hova telefonáljunk, ha baj van. Hívjunk rögtön mentőt? Menjünk be az ügyeletre? Keressük a házi gyermekorvost? Vészhelyzetben nem túl életszerű, hogy az interneten kezdjünk kutakodni és a megtalált információk közül kiválasztani, hogyan lássunk el egy égési sérülést. A gyermekmentő alkalmazást éppen az ilyen esetekre fejlesztették.
A gyermekeket érintő sürgős és súlyos egészségügyi helyzetekre kínál széleskörű segítséget a gyermekmentő alkalmazás.
Az alkalmazás letölthető iPhone és Android rendszerű telefonokra a következő linkekről: