„Még 22 hónap van hátra, de ő már az exem!” – Csapdába esett a magyar lány a közös telefonszámla miatt
A szerelem hevében hajlamosak vagyunk olyan közös pénzügyi döntéseket hozni, amiket később keservesen megbánunk. Együtt veszünk ki lakást, közös hitelt igénylünk, vagy éppen kedvezményes családi mobilcsomagot választunk. Utóbbi egy teljesen ártatlan lépésnek tűnik, egészen addig, amíg be nem üt a krach. Egy pórul járt magyar lány elárulta, hogy a hűségidő felmondása mekkora rémálommá vált számára, miután a vőlegényéből hirtelen ex lett. A kétéves szerződésből ugyanis még majdnem két teljes év hátra van, a szolgáltatót pedig hidegen hagyja a magánéleti dráma.
A történet klasszikus módon kezdődött. Aláírtak egy kétéves hűségnyilatkozatot az egyik mobilszolgáltatónál két telefonra. Két készülékkel ugyanis sokkal olcsóbbnak tűnt a havidíj. Az egyik telefont és az előfizetést természetesen a vőlegény kapta meg.
A menyegzőből azonban szakítás lett, a hatalmas elköteleződés viszont a nyakán maradt. Még 22 hónap van hátra a hűségidőből, a lány pedig kétségbeesetten keresi a kiutat: valahogy szeretné megszüntetni, teljesen törölni ezt az egészet.
Hűségidő felmondása – A kötbér, ami azonnal lenullázza a pénztárcádat
Jogilag természetesen bármikor kezdeményezhető a hűségidő felmondása, de a mobilszolgáltatók nem jótékonysági szervezetek. Ha idő előtt ki akarsz szállni a buliból, komoly árat kell fizetned.
A szerződés felmondása kötbér megfizetésével jár együtt. Ez az összeg a záradékban szerepel, és szinte kivétel nélkül egy hatalmas, egyösszegű tételről beszélünk. A cégek ilyenkor visszakövetelik azokat a kedvezményeket, amiket a hűségidő vállalása miatt adtak a havidíjból vagy a telefonok árából.
„Én szívesen kifizetném a büntetést, de hát nekem meg egyáltalán nincs rá pénzem” – panaszolta a pórul járt előfizető.
Elakadtál valamilyen ügyintézésben? Kérdezd Ügyfélszolgálatunkat!
Nézd a jó oldalát: Ez legalább magától lejár!
Ha nincs kereted a méregdrága kötbérre, akkor sajnos nincs mit tenni. Meg kell várni, amíg a kétéves időszak teljesen lejár, és addig is fizetni kell a számlákat. Ha nem teszed, a szolgáltató letiltja a számot, a tartozást pedig végrehajtásra küldi.
Van azonban ebben a helyzetben egy furcsa, de igencsak megnyugtató igazság, ha megpróbáljuk a jó oldalát nézni. Ez a kétéves hűségidő felmondása nélkül is magától meg fog szűnni 22 hónap múlva. Ezzel szemben egy rossz házasságból, közös hitelekkel és gyerekekkel a háttérben sokkal nehezebb, hosszabb és fájdalmasabb kiszállni.
Legyen ez a sztori tanulság mindenkinek: amíg nem álltok az oltár előtt, soha ne írjatok alá közös hűségnyilatkozatot senkivel!
Maradt még kérdésed? Más témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni? Keresd a Hóvége ügyfélszolgálatát!
További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!



