Így vernek át az ingyenes telefonos játékokkal

Sokan szeretünk telefonon játszani. Különösen vonzónak tűnnek az ingyenes telefonos játékok. De ha valaha játszottál már egy ilyen „ingyenes” játékkal, valószínűleg tapasztaltad, hogy hamarosan vásárlási ajánlatok és reklámok árasztanak el.

Bár a letöltés valóban ingyenes, a játék során rengeteg pénzt is elkölthetsz, ha nem vagy óvatos. Nézzük meg, hogyan működik ez a rendszer, és miért mondhatjuk, hogy ezek az ingyenes játékok végül sok pénzbe kerülhetnek.

Ingyenes telefonos játékok, amik nem is ingyenesek – Játékon belüli vásárlások

Az ingyenes telefonos játékok általában tartalmaznak olyan lehetőségeket, amelyeket csak valódi pénzért vehetsz meg. Ezek lehetnek extra életek, különleges eszközök vagy gyorsabb előrejutási lehetőségek. Például, ha kifogysz az életekből, lehetőséged van pénzért új életeket venni, ahelyett, hogy órákat várnál. Sok játék különféle „csomagokat” is kínál, amelyek általában kedvezményes árú ajánlatoknak tűnnek. Ezek a vásárlások kis összegekkel indulnak, így könnyen úgy gondolhatod, hogy „csak pár száz forintot költesz”, de ez hamarosan nagyobb összeggé nőhet, ha nem figyelsz.

telefonos játékkal játszó fiú

Az állandó reklámok és azok rejtett ára

Ha nem fizetsz az extra funkciókért, akkor szinte folyamatosan reklámok ugranak fel. Minden egyes játék után meg kell nézned egy reklámot. Ezek a reklámok lehetnek rövid videók, képek vagy akár interaktív hirdetések, amelyek félbeszakítják a játékot.

A játék készítői minden egyes megtekintett reklámmal pénzt keresnek. A te játékidőd rovására. Az állandó reklámok arra is csábítanak, hogy fizess egy kis összeget a reklámmentes élményért, így végső soron a „reklámok elkerüléséért” is fizethetsz, ha zavarnak a megszakítások.

Hogyan csúszol bele a költésekbe?

Az ingyenes játékok pszichológiájára építenek: minél tovább játszol, annál inkább szeretnél előrébb jutni. Gyakran kapsz egy kis ízelítőt a prémium funkciókból, amelyek megkönnyítik vagy élvezetesebbé teszik a játékot, majd amikor ezek véget érnek, elkezded fontolgatni, hogy pénzért vásárolsz.

A játéktervezők célja, hogy függővé tegyenek, és nehezen állj ellen a játékon belüli vásárlásoknak. Az apró költések gyorsan összeadódnak, a végén pedig könnyen meglepődhetsz, mennyit költöttél egy „ingyenes” játékra.

Az „ingyenes” telefonos játékok valójában nagyon sok pénzbe kerülhetnek, ha nem vigyázol. Mindig nézd meg, mire adod ki a pénzed, és ne hagyd, hogy a játékon belüli vásárlások irányítsák a költési szokásaidat!

Maradt még kérdésed? Más témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni? Keresd a Hóvége ügyfélszolgálatát!
További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtube-on is!

Kapcsolódó

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

Felhívott egy ismeretlen, és bombával fenyeget? Ezt tedd azonnal

A telefonos bombafenyegetés ijesztő, de ha lépésről lépésre követed a tanácsokat, megőrizheted a hidegvéred – és mások biztonságát is.

Tudtad? Van megoldás a megemelt tranzakciós díjak kikerülésére!

Az szép és jó, hogy van mód arra, hogy az ember elkerülje a megemelt tranzakciós díjak kifizetését. Csak miért ilyen bonyolult?
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél