Ilyen gyakran kell tisztítani a mobilt: súlyos fertőzést okoz, ha nem tartod be

Képzeld el, hogy a telefonod nemcsak a barátaiddal, családoddal és a munkahelyeddel köt össze, hanem egy rakás baktériummal is. Valójában az okostelefonok tökéletes gyűjtőhelyek a különféle szennyeződések, baktériumok és vírusok számára. Ha nem tisztítod rendszeresen a készülékedet, az nemcsak az egészségedre lehet káros, hanem a telefonod élettartamára is hatással lehet. De miért is fontos ennyire az okostelefon tisztítása, és hogyan végezzük helyesen? Cikkükben bemutatjuk

A telefonod a bacik paradicsoma

Az átlagos mobiltelefonon több baktérium található, mint egy nyilvános WC-ülőkén! Egy kutatás szerint a telefon képernyőjén akár 17 000 különböző baktérium is tanyázhat négyzetcentiméterenként. Mivel naponta átlagosan több mint 2 600 alkalommal érintjük meg a telefonunkat, ezek a bacik egész nap velünk tartanak, akár észrevesszük őket, akár nem. És itt jön egy ijesztő tény: az influenza vírusok és más kórokozók akár két napig is életben maradhatnak a telefonod felületén. Egy gyors üzenetváltás a buszon, egy érintés a boltban, és máris átfertőződhet a telefonod, majd közvetve te is.

Okostelefon piszkos képernyővel, rajta szennyeződések, ujjlenyomatok, és egy nedves törlőkendő a tisztításhoz

A fürdőszoba, a legkockázatosabb hely 

Ha őszinték vagyunk, mindannyian használjuk a telefont a fürdőszobában. A nap végén, amikor már nyugalomban vagyunk, előszeretettel görgetjük át az üzeneteinket, vagy épp a közösségi oldalakat nézzük fogmosás közben. Azonban a fürdőszoba a baktériumok és vírusok igazi melegágya. Amikor lehúzod a vécét, mikroszkopikus vízcseppek szóródnak szét a levegőben és ezek baktériumokat, kórokozókat hordoznak. Ha épp a telefonod van a kezedben, ezek könnyen megtelepedhetnek rajta. Ekkor jön a probléma: amikor később a készüléket az arcodhoz emeled, minden, amit a fürdőszobában összeszedett, veled tart. A fürdőszobai telefonhasználat így nem csak szokássá, hanem egy kockázatos rutinná is válhat. 

Okostelefon tisztítása helyesen: hogyan és milyen gyakran?

A telefon rendszeres tisztítása elengedhetetlen és ha naponta egyszer alaposan áttörlöd, máris sokat teszel a baktériumok elleni védekezésért. Egy fertőtlenítő kendő vagy egy legalább 70%-os izopropil-alkoholt tartalmazó spray tökéletes megoldás a telefonod tisztítására. Ügyelj arra, hogy soha ne permetezz közvetlenül folyadékot a készülékre, mert az károsíthatja az elektronikát. A legjobb, ha egy puha mikroszálas kendőt használsz, amely kíméletes a képernyőhöz, de hatékonyan távolítja el a szennyeződéseket. Ilyen például egy szemüvegtörlő. 

Emellett ne feledkezz meg a telefontokról sem. A tok is könnyen összegyűjti a bacikat, port és egyéb szennyeződéseket, így érdemes azt is rendszeresen letörölni, vagy ha mosható, alaposan leöblíteni.

Női kezek pirosra lakkozott körmökkel. A nő egyik kezében egy okostelefont tart, a másikban egy fertőtlenítő spray-t.

Miért fontos a rendszeres tisztítás?

A telefon tisztítása nemcsak az egészséged szempontjából fontos, de a készülék működésére is hatással van. A por és a szennyeződések felhalmozódása idővel ronthatja a telefon teljesítményét, különösen a töltőportban és a hangszóróknál. Egy kis odafigyeléssel és rendszeres tisztítással megelőzheted, hogy ezek a problémák felmerüljenek, így a telefonod hosszabb ideig szolgál majd hűségesen.

Tartsd tisztán a telefonodat és ne hagyd, hogy a bacik jól szórakozzanak rajta, mert bár a digitális világ a te birodalmad, a baktériumoknak semmi keresnivalójuk benne.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mikor számolják újra a Nők40-et? 65 év felett változhat-e a nyugdíj összege?

A Nők40 nyugdíj eleve teljes összegű, nem vonnak le belőle semmit, mert az érintett hölgy évekkel a nyugdíjkorhatár betöltése előtt vonul vissza.

Kipróbáltam a “kényelmetlen” módszert, és tényleg segít kézben tartani a mosást

A kényelmetlen módszer lényege, hogy nem rakod el a tiszta ruhákat kényelmes helyre, hanem olyan helyre teszed, ahol zavaróak. Így nem tudsz halogatni, mert mindig szem előtt lesznek.

Szülők, figyelem! Már csak 5 napig kérhető támogatás a lepusztult tornaterem felújításához

Idén is 9 milliót nyerhetnek az iskolák Decathlon pályázat keretében a mindennapos testnevelés...

Elvesztheted a családi pótlékot, ha erre a 9 dologra nem figyelsz: így jelentsd be, ha változás történik

Az ellátást igényelni kell, és ha valamilyen okból már nem él a jogosultság, azt jelezni kell.

Lándzsás útifű szirup házilag: a bolti ár töredékéből kijön egy nagy adag, pofonegyszerű elkészíteni

Ez a jelentéktelen növény az út szélén olyan, mint egy halk figyelmeztetés: nem minden gyógyír van polcra téve.

Mennyit ér a régi fém 200 forintos? Akár több százezret is kaphatsz érte, ezt nézd meg rajta

A lejárt bankjegyek beváltása még sok esetben lehetséges az MNB-nél, de ha van otthon régi 200 forintos érméd vagy papírpénzed, akkor akár egy kisebb vagyont is kereshetsz velük a gyűjtőpiacon.