5 dolog, amit sose vegyél használtan

Használt holmikat venni környezetbarát és fenntartható, de a pénztárcánk is hálás érte.

Az online piacoknak köszönhetően ráadásul sosem volt ilyen egyszerű és gyors másodkézből való bútorhoz, ruhához, könyvhöz, valóban bármihez jutni. Ez egyben a dolog veszélye is: bárki árulhat bármit, amire az alacsony ártól elcsábulva azonnal le is csaphatunk. Pedig nem mindent érdemes másodkézből beszerezni, akkor sem, ha szinte ingyen van.

Azt már tudjuk, mit érdemes használtan venni, most lássuk, mit nem ajánlott.

Használt kanapé, új poloska

A bútorok drágulása sajnos a használt piacot is elérte, de ha spórolni szeretnénk egy szekrényen, vagy egy konyhabútoron, még mindig ez a legjobb módja. De vannak típusok, amire inkább spóroljunk még egy kicsit. Ilyen minden textilt, szivacsot tartalmazó bútor. Kanapét, fotelt, kárpitozott ágyat is árulnak használtan, de jól gondoljuk meg, mielőtt mellettünk döntünk. Az ilyen jellegű darabok ugyanis nehezen tisztíthatóak, ráadásul az ágyi poloskák kedvencei. Pillanatok alatt megtörténhet velünk is rémálom, ami után hónapokig tartó küzdelem és az irtás költsége vár ránk. Ezek a vérszívó kis állatok szívesen lapulnak meg az anyagok tűzésénél, így ha mégsem tudunk ellenállni egy használt fotelnek, nézzük át jó alaposan a vásárlás előtt.

Más matraca

Azon kívül, hogy a matrac esetében is megvan az ágyi poloska veszélye, más miatt sem javasolt használt darabot hazavinni. Bár különösen olcsón találálhatunk – elvileg – alig használt ágybetéteket, egy kifeküdt matraccal álmatlan éjszakákat és masszív derékfájást is szerezhetünk magunknak. Na meg ki tudja, mik történtek azon az ágyon, nem? Maradjunk a higiénikusabb, biztonságosabb új ágybetétnél.

Használt matrac, ágyipoloska.

Repedt e a bukósisak?

Sportszereket alapvetően bátran vásárolhatunk használtan, azonban a védelemre szolgáló felszereléseket inkább ne másodkézből szerezzük be. Egy bukósisaknál nagyon fontos, hogy megfelelően védje a viselője koponyáját és masszív, tartós legyen. Azt, hogy egy használt darabot mikor és mekkora ütés érte, nem tudhatjuk. Hátha pont a következő koccanást nem bírja majd.

Használt autósülés

Baba és gyerekholmit nagyon megéri használtan venni, hiszen ezek nagy része újszerűen kerül a piacra. Ilyen az autósülés is, aminek a huzatán ugyan minden van, amit egy gyerek csak rákenhet, de az egy mosással könnyen megoldható. Ha a szerkezete masszív, tartós és az autónkba is pont beleillik, akkor könnyen elcsábulhatunk. De ahogy a sisak esetében, itt sem tudhatjuk, hogy hány és milyen ütés érte már az ülést. Ha tehetjük, vásároljunk inkább újat.

Használt autógumik.

Jó gumi a használt gumi?

Ebben az esetben is fontos a megbízhatóság. Csak olyan helyen vásároljunk használt autógumit, ahol biztosan tudjuk, hogy azt kapjuk,amiért fizettünk. Szakemberek szerint 4-5 évnél régebbi gumit se vegyünk. Jobb, ha hozzáértőre bízzuk a vásárlást, a legjobb pedig az, ha újat veszünk és nem a szerencsére bízzuk a biztonságunkat.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mikor számolják újra a Nők40-et? 65 év felett változhat-e a nyugdíj összege?

A Nők40 nyugdíj eleve teljes összegű, nem vonnak le belőle semmit, mert az érintett hölgy évekkel a nyugdíjkorhatár betöltése előtt vonul vissza.

Kipróbáltam a “kényelmetlen” módszert, és tényleg segít kézben tartani a mosást

A kényelmetlen módszer lényege, hogy nem rakod el a tiszta ruhákat kényelmes helyre, hanem olyan helyre teszed, ahol zavaróak. Így nem tudsz halogatni, mert mindig szem előtt lesznek.

Szülők, figyelem! Már csak 5 napig kérhető támogatás a lepusztult tornaterem felújításához

Idén is 9 milliót nyerhetnek az iskolák Decathlon pályázat keretében a mindennapos testnevelés...

Elvesztheted a családi pótlékot, ha erre a 9 dologra nem figyelsz: így jelentsd be, ha változás történik

Az ellátást igényelni kell, és ha valamilyen okból már nem él a jogosultság, azt jelezni kell.

Lándzsás útifű szirup házilag: a bolti ár töredékéből kijön egy nagy adag, pofonegyszerű elkészíteni

Ez a jelentéktelen növény az út szélén olyan, mint egy halk figyelmeztetés: nem minden gyógyír van polcra téve.