4 szuper gyanta recept házilag: szőrtelenítés otthon olcsó alapanyagokból

A napokban berobbant az igazi nyár, forróság, kánikula. Nincs olyan, aki ne vágyna a strandra, vízközelbe, hogy lehűtse magát. Aki pedig a fürdőruha elővétele előtt szőrteleníteni szeretne, az választhatja a gyanta házilag történő elkészítését, így nem kell erre is sok ezer forintot kiadni az egyre dráguló strandbelépők mellett. Itt van 4 módszer.

Cukorgyanta házilag

A módszert egyesek szerint már az ókorban is használták az egyiptomiak, azonban természetes összetevői és hatékonysága miatt manapság is hatalmas népszerűségnek örvend a cukorgyanta házi elkészítése. A cukorviasz nagyon hatékonyan távolítja el a nemkívánatos szőrszálakat, csökkenti a bőrirritációt, a szőrbenövések kockázatát, valamint a szőrtüszőgyulladás kialakulásának esélyét is. A gyanta házilag való elkészítéséhez pedig csupán 4 alapanyagra lesz szükség.

Hozzávalók:

  • 1,5 bögre fehér vagy barna cukor
  • negyed bögre citromlé
  • fél bögre víz
  • negyed bögre méz

Elkészítés: Minden hozzávalót öntsünk egy lábosba, majd folyamatos kevergetés mellett, amíg fel nem forr egyenletesen dolgozzuk egybe a masszát. Amikor kezd aranybarna színt kapni és kicsit besűrűsödni, akkor vegyük le a főzőlapról és hagyjuk kb. 30 percig hűlni, (nagyjából ennyi kell ahhoz, hogy használhassuk). Amikor megfelelő hőmérsékletre hűlt, akkor spatulával vagy kézzel vigyük fel a szőrteleníteni kívánt területre, és egy pamut darabbal vagy gyanta csíkkal tépjük fel a gyantát a szőrnövekedés irányának megfelelően.

Ez a módszer természetes alapanyagai miatt nem okoz sem bőrirritációt, sem gyulladást a szőrtüszőknél, ráadásul nem is költséges, úgyhogy érdemes lehet kipróbálni!

Kemény gyanta házilag

A test érzékenyebb területein szokták alkalmazni a kemény gyantát, ezt pedig otthon is el tudod készíteni magadnak. A gyanta házilag történő elkészítéséhez szükséged lesz méhviaszra és gyantára, azonban szoktak illóolajokat is hozzáadni, valamint vitaminokat is. A kemény gyanta bőrről való eltávolításához pedig még pamut csíkra sem lesz szükség!

Az elkészítéséhez 4 rész gyantát és 1 rész méhviaszt forraljunk össze, hozzáadva a kiválasztott illóolajokat, vitaminokat. 15-20 perc intenzív forralást követően vegyük lejjebb a fokozatot, hiszen a házi gyantánk már el is készült. Hagyjuk egy kicsit hűlni, annyira, hogy langyos maradjon (ilyen hőfokon tarthatjuk a használatig). Ezt követően csak fel kell vinni a kiválasztott bőrterületre, majd kézzel letépni és már meg is szabadultál a nem kívánatos szőrszálaktól!

Lágy gyanta házilag

A lágy gyanta az imént részletezett keménnyel szemben a test nagyobb területeire alkalmazható hatékonyan. A karra vagy a lábra javasoljuk a használatát. A lágy gyanta házilag hasonlóan készíthető el, mint a kemény, hiszen kell bele gyanta, olaj és vitamin, azonban a lágy gyanta eltávolításához szükség lesz pamutra vagy gyantacsíkra.

Hozzávalók:

  • 1 csésze fehér kristálycukor
  • 1 evőkanál citromlé
  • 1/4 csésze méz

Elkészítése és felhasználása:

Olvasszuk fel az egy csészényi kristálycukrot alacsony hőfokon, folyamatosan kevergetve, majd, amikor már kezd karamellizálódni, adjuk hozzá a citromlevet és a mézet. A kapott masszának tészta állagúnak kell lennie, de ha nagyon sűrű lett, akkor sincs semmi probléma: adagoljunk hozzá egy kevés vizet, amíg el nem érjük a kívánt állagot. Ezután jöhet a fájdalmas rész: kenjük fel egy spatula segítségével a lábunkra vagy a karunkra és gyantacsíkkal vagy pamutdarabbal szabaduljunk meg a szőrszálaktól!

Gyümölcs-, csoki- vagy mézgyanta készítése otthon

Ezen gyantatípusok a bőr minden területén bevethetők, így a hónaljtól kezdve az egész lábunkat is gyantázhatjuk. Alapjában véve a csoki-, méz-, és gyümölcsgyanta nagyon hasonlóan készül, mint a lágy vagy a kemény gyanta, azonban vitamin- és ásványianyag-tartalmuknak köszönhetően jótékonyabbak a bőrre.

A kakaóban sok gyulladáscsökkentő növényi vegyület található, a gyümölcsök pedig számos antioxidánst tartalmaznak és vitaminban, ásványi anyagban is bővelkednek. A méz pedig szintén antioxidánsban dús, ráadásul gyulladáscsökkentő hatása is van.

Hozzávalók:

  • Alapjaiban kövessük a lágy- és keményviasz elkészítési módját, a továbbiakat pluszban szükséges hozzáadni!
  • Csokigyantához: 10-20 gramm bio-kakaóport adjunk pluszban.
  • Gyümölcsgyantához: 10-20 gramm tiszta, préselt, 100%-os gyümölcslevet adagoljunk.
  • Mézgyantához: 10-20 gramm mézet vagy mézkivonatot adjunk pluszban.

A felhasználásukhoz kenjük fel őket a szőrteleníteni kívánt területre, majd távolítsuk el egy gyors, határozott mozdulattal. A növényi és természetes alapanyagoknak köszönhetően jóval kisebb az esély a szőrtüszőgyulladásokra és a bőrirritációra is.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ingyenes utazás a Volánbuszokon: sokan nem tudják, hogy nekik is jár a kedvezmény – Mutatjuk a listát

Meglepően sokféle kedvezmény van, egyáltalán nem csak a nyugdíjasokra vagy a diákokra vonatkozik

Ezért tegyél barkaágat húsvétkor a lakásba: nem csak bőséget hoz, még 4 dolog a szép szokás mögött

A húsvéti barkaág nem csupán szép tavaszi dekoráció. Mélyebb jelentése van: a természet újjászületését, a keresztény hagyományokat (Virágvasárnap), a védelmet és a bőséget is szimbolizálja.

Ingyen is hajózhatsz a Dunán: szuper program gyerekekkel kompozni, mutatjuk a BKK hajó útvonalát

Budapesten kétféle hajós lehetőség közül választhat az, aki vízre szállna.

A nagy muskátli trükk: októberig ontja a virágokat, ha ezt megteszed

A teleltetés utáni muskátli visszavágása tavasszal a titka annak, hogy növényed egész nyáron át, sőt októberig ontsa virágait. Fedezd fel, hogyan ébreszd fel helyesen kedvencedet a bőséges virágpompa érdekében ezzel az egyszerű, de kulcsfontosságú lépéssel.

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...