Így készíts házilag méretre szabott szúnyoghálót ajtóra, ablakra

Szúnyogháló házilag? Igen, lehetséges, ráadásul nem is olyan bonyolult, mint ahogy elsőre gondolnánk. Néhány filléres alapanyagból vagy megmaradt barkácskellékből könnyedén összeállíthatjuk. Ha nem szabványméretű az ablakunk vagy ajtónk, akkor pedig még jobb is, ha házilag készítjük, mert így biztosan passzolni fog.

Mire lesz szükségünk?

Értelemszerűen egy nagyon apró és sűrű lyukú hálóra, melyen nem tudnak átjutni a kis vérszívók. A barkács- és kertészboltokban van kifejezetten szúnyogháló anyag is, érdemes ezt keresni, mert jól formázható, erős és elég sűrűn lyuggatott. A kertészárudákban méretre is vágathatod, így azt a kört megspórolhatod magadnak otthon.

A szúnyoghálóhoz szükségünk lesz még olyan anyagra, amiből a keretet fogjuk megcsinálni. Erre kétféle lehetőségünk van: csinálhatjuk fakerettel, akkor falécet kell vennünk. Ha kicsit egyszerűbb megoldást keresünk, akkor használhatjuk a szúnyoghálóhoz csomagolt anyagot, vagy hozzávarrhatjuk a hálót az ablak széléhez is.

Lépésről lépésre fa kerettel

  1. Lépés: Mérés. Ez végezzük el még az alapanyagok megvásárlása előtt, így nem fogunk fölöslegesen sok dolgot beszerezni a szúnyoghálóhoz. Pár centit hagyjunk rá az anyagokra, ez nem okoz komolyabb plusz költségeket, de így nyugodt szívvel barkácsolhatunk.
  2. Lépés: A keret elkészítése. A vásárolt falécekből formáljuk meg a keretet, majd vagy kalapáljuk össze, vagy faragasztó segítségével erősítsük össze a léceket.
  3. Lépés: A szúnyogháló előkészítése. Ha vágott hálót szereztünk be, mindenképpen varrjuk le a széleket, így a háló nem fog szertefoszlani használat közben.
  4. Lépés: A háló rögzítése. A méretre szabott, levarrt szélű szúnyoghálót szögekkel vagy öntapadós ragasztóval rögzíthetjük az összeillesztett, méretre vágott keretbe. A ragasztó azért rosszabb megoldás, mert a nyári melegben megolvadhat és elengedheti a szúnyoghálót.

Lépésről lépésre gyári kerettel

  1. Lépés: Mérés. Akárcsak a fa keretnél, itt is mérjük le a a méreteket pontosan. A ragasztható szettnél az a legfontosabb, hogy az elég nagy legyen, mivel könnyű őket precízen méretre vágni.
  2. Lépés: A keret megmunkálása. Ahhoz, hogy a szúnyogháló házilag elkészítve is stabil és tartós legyen, mindenképpen rögzítsünk egy anyagot a keret lécei és a szúnyogháló anyaga közé.
  3. Lépés: Felerősítés. A keretet kapcsokkal vagy szögekkel tudjuk felerősíteni az ablak köré, így biztosan ott fog maradni jó ideig.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ingyenesen látogatható, álomszép arborétumok Budapest közelében: a legjobb helyeket mutatjuk

Budapest környékén is van olcsó vagy ingyenes arborétum, amelyet mindenképp érdemes meglátogatnod.

Májusban ültethető zöldségek: 5 igénytelen, de sokat termő növény

Ha eddig csak szemezgettél a növénytermesztéssel, akkor itt az ideje belevágni.

Honnan tudod, hogy letiltottak-e Messengeren? 5 árulkodó jel, ami megmutatja

Honnan tudom, hogy le vagyok tiltva Messengeren? Cikkünkben összeszedtük a legbiztosabb jeleket, amiknek...

Így kell mentőt hívni, hogy gyorsan kiérjen: az 5 legfontosabb dolog

Egy váratlan vészhelyzetben nehéz megőrizni a nyugalmunkat, főleg, ha akár emberélet is múlhat azon, hogy mit mondunk a telefonban.

Akácszörp házilag: édes, nagyon finom és olcsóbb, mint a bolti

Bolti változatát ugyan meg lehet venni aranyáron, de igazából pár maréknyi virágból, kis odafigyeléssel sokkal finomabb és egészségesebb szörpöt tudsz főzni otthon.

Sajtos tallér házilag: így lesz igazán ropogós, omlós, hibátlan minden egyes darab

A sajtos tallér házilag nem véletlenül finomabb a boltinál. Ebben a receptben benne van minden: arány, idő, figyelem – és egy adag tapasztalat.