Vegán kimchihez vágjuk a káposztát kb 3 cm x 3 cm-es darabokra. (Az eredeti receptben a káposztát hosszában vágják fel és nagyobb darabokban dolgozzák fel. Így viszont több időbe telik a fermentálás folyamata). Mossuk át, majd lecsepegtetés után tegyük egy edénybe, szórjuk rá a sót, forgassuk át és hagyjuk állni minimum fél órát. Időnként keverjük meg. A lényeg, hogy megpuhuljon a káposzta.
Következő lépésünk a rizspaszta elkészítése. Főzőedénybe öntsük bele a vizet, majd a rizslisztet. Forraljuk fel és kevergessük krémes masszává, végül a cukrot is adjuk hozzá. Tegyük félre hűlni.
Az újhagymát, a répát, a retket vágjuk vékony szeletekre. Tegyük őket egy tálba.
Robotgépben aprítsuk össze a vöröshagymát, gyömbért és fokhagymát, a nashi körtét/almát, chili pelyhet, paprikaport, szójaszószt, rizspasztát egy egységes masszává.
Amikor eléggé megpuhult a káposzta, mossuk át háromszor sima vízben, majd csepegtessük le. Ezt követően keverjük össze a felaprított zöldségekkel, majd a marináddal.
Helyezzük a kimchit fertőtlenített befőttes üvegbe, vagy kifejezett kimchi tárolóedénybe. Figyeljünk oda, hogy ne legyenek levegőbuborékok az edényben, jól nyomjuk le a zöldségeket. Ha kell egy kis sós vizet is ráönthetünk. Zárjuk le légmentesen. Hagyjuk fermentálni egy hűvösebb szobában 2-3 napot vagy a hőmérséklettől függően egy hetet, hogy elkezdődjön a savanyodás. Annál savanyúbb lesz, minél több ideig fermentálódik. Ezután hűtőben tároljuk. Frissen, pár naposan is fogyasztható már. Idővel egyre savanyúbb lesz, mivel a hűtőben is folytatódik a savanyodás.