A citrom héját lereszeljük, a levét kifacsarjuk, majd 40 ml-t félreteszünk belőle.
A cukrot, a citromhéjat és a tojást habosra keverjük.
A lisztet és a sütőport egy másik tálban összekeverjük.
A cukros-tojásos keverékhez hozzáadjuk a citromlevet és kikeverjük. Mehet hozzá az olaj, kikeverjük. Hozzáadjuk a joghurtot, azzal is homogénre keverjük.
Több adagban bele szitáljuk a sütőporos lisztet, majd a a tejjel lazítjuk.
Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük (30x40 vagy hasonló felosztás) és 200 fokra előmelegített sütőbe toljuk 25-35 percre.
Közben kikeverjük a maradék citromlevet kikeverjük a porcukorral. Ha kész a süti azonnal eloszlatjuk rajta (így egy kicsit magába is szívja) majd megvárjuk, míg megdermed. Langyosan és hidegen is nagyon finom.
Megjegyzések
Ha mázazás után visszatesszük még egy 30 percre a sütőbe, a süti a cukormázat karamellizálódva magába szívja. Érdemes úgy is kipróbálni!